Pühapäevased jumalateenistused

Kirik on pelgupaik igapäevaelu kaose eest. Jumalateenistustel osalemine annab meile aega keskenduda Jumala kummardamisele ja oma ligimeste armastamisele. See on koht, kus end vaimselt laadida, ja täiuslik viis, kuidas hoida Jeesust oma elu keskpunktis.

...
Tere tulemast
1:05

Jumal võib muuta sind paremaks inimeseks. Sina võid muuta meid paremaks kirikuks. Tere tulemast!

Jumalateenistuste aeg ja ajakava erineb koguduseti. Kuid alati järgitakse ühtset formaati – alati toimub üks ühine koosolek, millele järgnevad eraldi klassid vastavalt vanusele või huvile.

Tulge jumalateenistusele. Kõik külastajad on teretulnud.

Sakramendikoosolek

Kõigile mõeldud koosolekut kutsutakse sakramendikoosolekuks. See koosolek sisaldab laule, palveid ja jutlusi (kõnesid), mida esitavad iga nädal erinevad koguduse liikmed. Kuid selle koosoleku kõige tähtsam osa on see, kui saame osa sakramendist (või armulauast).

Muusika ja kirikulaulud

Päästjast ja meie paljudest õnnistustest laulmine aitab meil tunda end Jumalale lähemal. Tüüpilisel sakramendikoosolekul on kolm kirikulaulu, mida laulab terve kogudus. Samuti võivad kõlada teised muusikalised etteasted, mida esitavad koor, väike ansambel või solist. Mõned laulud võivad olla teile tuttavad, kuid kindlasti õpite ka mõnda uut kirikulaulu. Ja sellest pole midagi, kui te viisi ei pea. Sellegipoolest tõstke oma hääl meiega koos Jumalat kiites.

Üksteisega tunnistuse jagamine

Iga kuu esimesel pühapäeval ei kuule me kirikus tavapäraseid jutlusi. Selle asemel võib iga koguduseliige minna koguduse ette ja väljendada oma tundeid evangeeliumist. Kui me kuulame teiste kogemusi ja tunneme südames Jumala Vaimu, tugevnevad meie enda veendumused ja tõekspidamised.

Pühapäevased klassid

Enne või pärast sakramendikoosolekut toimuvad erinevad eakohased klassid lastele ja täiskasvanutele. Kui te soovite osaleda nendel lisakoosolekutel, siis paluge abi inimestelt kirikus ja nad aitavad meelsasti teil õige klassi leida.

Püüdke riietuda viisakalt. Olete teretulnud igasugustes viisakates riietes, milles end mugavalt tunnete. Enamik mehi kannab ülikonda või triiksärki ja lipsu, naised kannavad üldjuhul kleiti või seelikut ning ka lapsed on tavaliselt viisakalt riides.

Paljud meie liikmed tulevad iga nädal üksinda kirikusse. Kui soovite esimesel korral kellegagi koos tulla, siis võtke julgelt ühendust oma piirkonna kogudusega. Nad leiavad teile sõbra, kellega koos istuda. Vaatamata olukorrale on alati raske olla uus, kuid saate teiste liikmetega kiiresti tuttavaks ja tunnete end koduselt.

See sõltub ilmselt teie külastatava koguduse suurusest. Mõned kogudused on nii suured, et liikmed ei pruugi teada, et te külaline olete. Teised kogudused on nii väikesed, et kõik liikmed üksteist tunnevad ja teavad, kes on uus ning tervitavad neid. Igal juhul ärge kartke ennast tutvustada ja küsimusi küsida. Kõik on rõõmsad, et te seal olete.

Kiriku tegevused toimuvad kahes osas. Esimest tundi kutsutakse sakramendikoosolekuks. Me laulame kirikulaule (lauluraamatud on kohapeal olemas). Keegi ütleb koosoleku alguses ja lõpus palve. Me võtame sakramenti (armulauda), mis koosneb leivast ja veest, mida õnnistatakse ja jagatakse koguduse liikmetele. Samuti kuulame koguduse liikmete erinevatel evangeeliumiteemadel jutlusi, mida kutsume kõnedeks, ja ka nende isiklikke kogemusi, mis neil on olnud. Pärast sakramendikoosolekut toimuvad lastele ja täiskasvanutele erinevad eakohased tunnid. Kui te ei tea, kuhu minna, siis paluge abi inimestelt kirikus ja nad aitavad meelsasti teil õige klassiruumi leida.

Ei. Me ei küsi annetusi ega lase kandikul ringi käia.

Ei. Külastajatelt osalemist ei nõuta. Kui kogudusele jagatakse sakramendi leiba ja vett, siis võite kandiku lihtsalt järgmisele inimesele ulatada. Peale selle võite lihtsalt jumalateenistust nautida. Pühapäevakooli tunnis palub õpetaja sageli vabatahtlikke lugema. Lihtsalt ärge tõstke oma kätt, kui te osaleda ei soovi.